Költségszámvitel
Abstract
A költségszámvitel című tananyag a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán készült. A kötetben foglalt elméleti és gyakorlati részek a tárgyhoz kapcsolódó előadások és gyakorlati foglalkozások alapján az önálló tanulás segítését szolgálják.
A költségtani ismeretek bemutatása után a tankönyv részletesen kitér az egyes költségszámítási módszerekre, valamint az önköltségszámítási eljárások gyakorlati alkalmazásaira is.
A második részben többoldalú megközelítésben kísérli meg a szerző az egyes költésgkönyvelési módszereket és közöttük lévő kapcsolatokat, átmeneteket, valamint összefüggéseket.
Lényeges és hangsúlyozott szerepet szánt a tankönyv írója a költségek közgazdasági elemzési készségének kifejlesztésének a leíró matematikai-statisztikai módszerek tükrében.
Az egyes fejezetek végén található kidolgozott feladatok a tanult elméleti módszerek gyakorlati alkalmazását segíthetik elő. Az önálló feldolgozásra ajánlott feladatok pedig jó alapul szolgálhatnak a vizsgára történő történő felkészüléshez. A mintadolgozati példák viszont iránymutatást adhatnak a zárthelyi dolgozatok megírásához.
Túl azon, hogy a könyv hatékonyan hozzájárulhat a hallgatók vizsgára történő felkészüléséhez, a témakör iránt érdeklődők széles köre is betekintést nyerhet a költségszámvitel széles tárházába.
Amennyiben a könyvvel kapcsolatos véleménye, észrevétele van, úgy szíveskedjék a szerző részére a bekei@ktk.pte.hu e-mail címre elküldeni.