INTELLIGENS IMPRESSZIÓK - az építészeti kommunikáció innovatív megoldásai a tervezési folyamatban
Abstract
Az építészetelméleti változások rámutatnak, hogy folyamatos újragondolás, megújulás, új szemléletmód szükséges ahhoz, hogy az építészet a társadalmi, gazdasági és innovációs változásokat le tudja követni, és azt a másik fél felé képes legyen kommunikálni.Az alkalmazott tervezésmódszertani gyakorlati modell intelligens impressziókkal való kiegészítése szükséges ahhoz, hogy a tervezési folyamat le tudja követni a technológiai fejlődés változásait.
A modell szerint megvalósított tervezési folyamat alapján a megfelelő kommunikáció közelebb juttat a közös nevezőhöz. A vetületek mentén vizsgálom, hogy az elméleti és gyakorlati modellre épülő tapasztalati modell alkalmazásának milyen hatása van a terv alakulására, a tervezés végtermékére. Az eredményeket időbeli, esztétikai, gazdasági szempontból röviden összegzem, de a hangsúlyt az alkalmazott folyamatirányítási modell alapján átadott információk befogadására helyezem.
Értelmezésemben az „intelligens impresszió” alatt olyan gyakorlati eszközrendszert értek, ami a megrendelőnek mindig az aktuálisan lényeges információt adja át, a számára legmegfelelőbb módon szemléltetve. A folyamat reagál
a pillanatnyilag fontos részekre és arra, hogy milyen módon adható át az információ, vagyis a megrendelő a tervezési folyamat során mindig a szükséges és megfelelő impulzust kapja, nem kap olyan többletinformációt, ami abban a szakaszban még nem időszerű.